tomografia zębów Wrocław

Zdjęcie Pantomograficzne,

potocznie nazywane panoramicznym, to zdjęcie całego uzębienia, z widocznymi stawami skroniowo - żuchwowymi. Jest podstawowym zdjęciem diagnostycznym przed rozpoczęciem leczenia. Wykonywane jest w celu oceny ogólnego stanu całego uzębienia, w tym obecności próchnicy bądź stanów zapalnych. Jest wymagane przed zabiegami chirurgicznymi oraz ortodontycznymi.

Zdjęcie Pantomograficzne w wersji pediatrycznej,

jest takim samym zdjęciem jak opisane powyżej,
z tym że obejmuje również wielkość głowy i łuku zębowego dziecka. Ponadto wykonywane jest przy znacznie obnizonej dawce promieniowania. 

rentgen szczęki

Zdjęcie zatok obocznych nosa,

wykonywane jest w celu oceny zatok, a także do diagnozy złamań środkowej części twarzy.

Zdjęcie stawów skroniowo-żuchwowych,

wykonywane jest w tzw. zwarciu i rozwarciu, czyli z zamkniętymi i otwartymi ustami. Służy do oceny stanu tych właśnie stawów. Jest stosowane w ortodoncji i chirurgii stomatologicznej.


Wszystkie zdjęcia wykonywane są w technice cyfrowej, a wyniki badania wydawane są na płycie CD lub/oraz w postaci wydruku na specjalnej folii medycznej, zależnie od wskazania lekarza. Całe badanie wraz z wydaniem wyników trwa od 8 do 15 minut.

Badania są bezbolesne i wykonywane są bez ingerencji w jamę ustną. 

Nasz personel to wykwalifikowani technicy elektroradiologi z długim stażem zawodowym oraz bardzo dużym doświadczeniem.

Pracujemy na najnowocześniejszych urządzeniach diagnostycznych i dzieki nim w czasie badań jesteście Państwo narażeni na bardzo niskie dawki promieniowania. Więcej o stosowanych przez nas urządzeniach mozna znaleźć w zakładce "Sprzęt".

ZAPRASZAMY DO NASZEJ PRACOWNI RTG-WINCETEGO.PL W CELU WYKONANIA BADANIA ORAZ DO ZAPOZNANIA SIĘ Z CENNIKIEM.